Milovníci akvaristiky tady to je

Aktualizované 7. Dubna 2010

Založení akvária


Založení akvária
Výběr ryb a jejich okolí
V jednom akváriu je zpravidla chováno více druhů ryb. Přitom musíme zohlednit, jak tyto ryby žijí ve svém přirozeném prostředí. Které ryby se k sobě hodí a jak musí být upravena voda? sera vám poradí, jak zvolit ryby resp. podle jakých kritérií můžete sestavit váš podovodní svět ve sladkovodním akváriu.
Akvárium s jedním druhem ryb
Líbí se vám některý druh ryb natolik, že se chcete zaměřit pouze na jeho chov? Ujistěte se, zda lze tento druh chovat samostatně.
Biotop-akvárium
V tomto případě se rozhodnete pro ryby, které pocházejí ze stejného přírodního prostředí. Vytvářejí přirozený kousek vodního světa, který byste jinak těžko hledali. Tento fascinující druh akvária má mnoho výhod.

 

Ryby, rostliny a dekorace se k sobě hodí. Všechny ryby potřebují stejnou úpravu a kvalitu vody. Péče o takovéto akvárium je poměrně jednoduchá. Pokud vám péče o něj bude působit radost, můžete si doma vytvořit kousíček vodního světa Amazonie, tropického deštného pralesa nebo jezera Malavi . Je to jako dovolená v klidu domova. Avšak zůstaňme nejprve u akvária.
Smíšené akvárium
Chováte ryby a rostliny, které pocházejí z různých regionů- jednoduše ty, které se vám líbí. Samozřejmě musíte dávat pozor, zda se ryby vzájemně snesou a zda jsou jejich požadavky na teplotu a úpravu vody shodné.

 

Sera vám představí nejprve některé ryby pro smíšené akvárium, které jsou vhodné i pro začátečníky. Nakonec vám ukážeme některá biotop akvária.
Důležitý tip
Akvarijní rybky žijí v různých vrstvách vodního sloupce. Existují různé druhy akvarijních ryb, které se pohybují převážně u hladiny, uprostřed nebo dole. Aby ryby plavaly ve všech vrstvách akvária, zohledněte to při výběru ryb.Před výběrem oblíbených ryb byste se měli informovat , jak velké budete potřebovat akvárium.

 

Jako základní pravidlo zde platí: 1 cm dospělé ryby na 1 litr vody.
Design by Jozef Pataky

 
Aktualizované 7. Dubna 2010 administraci